چطور تابلو مناسبم رو انتخاب کنم؟

چطور تابلو مناسبم رو انتخاب کنم؟

چطور تابلو مناسبم را انتخاب کنم ؟

یکی از دغدغه های افراد، چیدمان لوازم و دکوراسیون داخلی در منازل است. به جهت آن که طراحی زیبای دکوراسیون می تواند سلیقه ساکنین آن را نشان داده و باعث آرامش و راحتی افراد برای اوقاتی که در منزل هستند، باشد.

در خانه ها، اصولا سبک های مختلف دکوراسیون و سلایق متفاوتی به کار گرفته می شود. برای آن که بدانید چطور تابلو مناسبم را انتخاب کنم ؟ لازم است که به سبک و طراحی دکوراسیون منزل دقت کنم.

شکل قاب و رنگ و طرح آن و حتی چیدمانش می تواند به این موضوع وابسته باشد. می توانید با انتخابی مناسب، در زیباسازی بیشتر محیط خانه موثر باشید. برای این کار لازم است که نکات اصولی را در نظر داشته باشید و با بهره گیری از آن ها تابلو دلخواه خود را خرید نمایید.

انتخاب سبک مناسب برای تابلو

لازم به ذکر است که در صورتی که مبلمان و دکوراسیون شما دارای سبک کلاسیک است، تابلوهایی که انتخاب می کنید نیز باید متناسب سبک دکورها باشد. به عنوان نمونه در صورتی که مبلمان شما چوبی کارشده و با رنگ قهوه ای است، می توانید تابلویی را برگزینید که تصاویری از طبیعت بی جان داشته باشد. قاب این نوع از تابلوها می تواند با سبک مبلمان همخوانی داشته باشد.

شاید لازم باشد که برای فضای پذیرایی از تابلوهای پهن استفاده کنید. برای مبلمان های کلاسیک می توانید از قاب های کلاسیک و تابلوهای این سبک استفاده نمایید. دقت داشته باشید که هنگام خرید تابلو های هنری، ابتدا سبکی را که به آن علاقه دارید، در نظر گرفته و به سراغ سبک های مدرن، کلاسیک، مینیمال و … بروید.

نقش شکل هندسی در تابلو

امروزه بسیاری از تابلوها، شکل های مربع یا مستطیل به خود گرفته اند و شاید نتوان دیگر اشکال هندسی را در میان آن ها یافت. البته این نکته نیز ضروری است که بدانید، برای نصب نمودن این نوع از تابلوها بایستی قواعد مشخصی را در خصوص هریک به کار بگیرید.

به عنوان نمونه می توان سه تابلو به شکل مستطیل را که به یک اندازه می باشند در کنمار هم و در یک راستا قرارداده به شکلی که نهایت تشکیل شکل مربع به خود بگیرند. می توان از تابلوهایی با موضوع واحد و اندازه های متفاوت استفاده کرده و آن ها را به ترتیب اندازه و به شکل افقی در کنار یکدیگر قرار دهید.

و یا آن که از تابلوهای مربع شکل و یک اندازه استفاده کرده و آن ها را به صورت زیر هم به ترتیب چیده به طوری که در راستای یکدیگر واقع شوند. زمانی که تابلوها اندازه مربع دارند، چیدمان آن ها به صورت افقی نمی تواند زیبایی خاصی را به فضا القا نماید و نوع نصب عمودی تاثیرگذارتر خواهد بود.

میخوایم خیلی سریع بریم نکات اصلی برای خرید تابلو دکوراتیو رو باهم مرور کنیم.

تابلو یه صفحه رنگی نقش داره که با اضافه شدن روی دیوار خونه شما در ترکیب با وسایل دیگه خونه مثل مبلمان ، زیبایی خونه شمارو به سادگی چندبرابر میکنه.

تابلو جز وسایل ذکوراتیو مناسب هر فضاییه و شما میتونید با حداقل هزینه تنوع خاصی به محیط خونتون بدید.

خب برای انتخاب تابلو چند موضوع رو باید برای خودتون شفاف کنید:

1کجا میخوام تابلو نصب کنم؟

به دیوار های خانه یا محل کار نگاه کنید، کدام دیوار بهترین جا برای نصب تابلو است. دیوار مقابل یا کناری ها چه اندازه ای دارند؟ چه تزییناتی دارند؟

به تناسب دیوار با اندازه تابلو دقت کنید .شاید دیوار روبروی درب ورودی بهتر باشد از دیوار کنار آشپزخانه .به عملکردهایی که در اطراف آن دیوار میگذرد دقت کنید .به نوری که روی دیوار (نور خورشید یا نور مصنوعی شب) می افتد هم دقت کنید چون نور خیلی بر زیباتر شدن تابلو تاثیر دارد.

جای نصب تابلو دیر واقع عملکرد درست آن را نشان میدهد. پس در نظر بگیرید که تابلو را به چه دلیلی در کجای خانه نصب میکنید. تابلو را در ترکیب با مبلمان، پرده و فرش مقایسه کنید و درکنار هم در نظر بگیرید.

 

2- چه رنگهایی رو دوست دارید ؟ برای چه فضایی؟

به رنگبندی لباس های خودتان نگاه کنید .چه رنگ هایی بیشتر میپوشی. در دکوراسین خانه شما از چه رنگ هایی بیشتر استفاده شده؟

-یک رنگ دوم انتخاب کنید.

در کنار رنگ اول رنگ دوم را هم انتخاب کنید.

اینطوری فیلتر قوی تری برای خود دارید و خیلی از تابلو ها را حدف میکینید.

-رنگ هایی که دوست ندارید و فک میکنید برای محیط شما مناسب نیست رو هم لیست کنید.

 

3-کدوم سبک تابلو هارو  بیشتر دوست دارید ؟

بسیار تنوع سبک وجود دارد .همه شان برای شما چشمک میزند .اما دقیقتر ببینید .مدرن یا کلاسیک؟

تابلو نقاشی خط یا تابلو مینیمال ؟ آبستره یا رعال؟

مشخص کنید از کدام سبک به دنبال خرید تابلو هستید .

طرح های مختلف را ببینید تا متوجه شوید به کدام علاقه مند هستید . کمی وب گردی یا پیج گردی کنید تا سبک دکوراسینی که به آن علاقه دارید رو پیدا کنید و راحت تر بتویند برای محیط خودتون تابلو انتخاب کنید. و لطفا از سبک های تلفیقی که بسیار این روزها محبوب هستن قافل نشید!

همه چیز درباره تابلو های بوم

استفاده از تابلوهای چند تکه

مدت زیادی است که تابلوهای چند تکه نیز طرفداران خاص خود را یافته اند. این تصاویر دارای یک موضوع واحد بوده و اغلب به صورت سه تکه و شکل مستطیلی دارند. که می توان آن ها را در یک راستا نصب نمود. به جهت آن که این نوع از تابلوها دارای طرحی دنبال هم هستند، نمی توان برای چیدمان و نصب آن ها برنامه خاصی داشت.
نکته مهمی که وجود دارد این است که بایستی برای نصب تابلوهای چند تکه، فضای مناسب و کافی در نظر داشته باشید.

نصب تابلو در کنار مبلمان

همواره یکی از موقعیت های مناسب برای نصب تابلو، قسمت بالایی مبلمان می باشد. در صورتی که قسمت پشتی مبلمان به صورت صاف باشد، این امکان وجود دارد که نصب تابلو را در قسمت بالایی مبلمان به صورت موازی با لبه پشتی مبل، انجام دهید. این موضوع می تواند دید افراد را روی تابلو متمرکز کرده و نظم خوبی را در فضای پذیرایی ایجاد نماید.

به خاطر داشته باشید که برای ایجاد نظم میان تابلو و مبلمان، احتیاجی به داشتن طرح واحد و یک رنگ بودن آن ها نمی باشد. می توانید از کوسن های رنگی برای مبلمان استفاده کرده و آن ها را با تابلوهایی که نصب کرده اید، هماهنگ نمایید.

نصب مناسب تابلو با استفاده از قانون هدایت چشم

برای درک بهتر این قانون، لازم است توضیح دهیم، هنگامی که تابلویی را بر روی دیواری می خواهید نصب نمایید و موقعیت آن در مسیر پلکان یا مبلمان نیست، لازم است که از قانون هدایت چشم بهره بگیرید. این بدان معناست که تابلوهایی که قصد دارید نصب کنید باید به گونه ای باشد که هنگام مشاهده آن ها، چشم مشاهده کننده مسیری مشخص را دنبال نماید. این خط نگاه می بایست از یک نقطه شروع شده و در نقطه ای به انتها برسد. این موضوع باعث می شود که توجه دو برابر شده و چشم متمرکز باشد.

در چنین شرایطی می توان تابلوهای انتخابی را به شکل حلزونی نصب نمود. برای این کار می توان با استفاده از نصب کی تابلو در مرکزیت، باقی تابلوها را به صورت دایره وار حول آن چیده به طوری که نگاه از تابلوی مرکزی به سوی تابلوهای اطراف کشیده شود. در صورتی که تابلوی مرکزی شما دایره شکل است می بایست در سایزی بزرگ تر بوده و تابلوهای مربع و مستطیل اطراف آن باشد. به شکلی که تابلوی مرکزی بیشتر به چشم آید.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها