چه تابلویی برای اتاق خواب مناسب است؟

چه تابلویی برای اتاق خواب مناسب است؟

چه تابلویی برای اتاق خواب مناسب است؟

این بر همگان روشن است که اتاق خواب محیطی است که در آن می توان دور از هیاهوی روزانه، دمی را به استراحت گذرانده و آرامش دوباره ای را به جان و روح بخشید. در هر خانه ای سبک طراحی اتاق خواب می تواند سلیقه و علاقه مندی افراد آن خانه را به نمایش بگذارد، هرچند که برخی از طراحی ها نیازمند فضای و محیط اتاق خواب است.
جالب این است که می توان با کمترین تغییرات، اتاق خوابی کسل کننده را به فضایی لوکس و دلنشین تبدیل کرد. استفاده از نورپردازی ها، تابلوهای نقاشی و رنگ های آرامش بخش از جمله موارد تاثیرگذار خواهد بود.

حال ببینیم چه تابلویی برای اتاق خواب مناسب است . با توجه به این که اتاق خواب در محیط داخلی منازل، بخش مهمی محسوب شده و به عبارتی قلب آن و محل آرامش به شمار می آید، لذا می بایست تمامی طراحی های انجام شده نیز در راستای ایجاد خوابی راحت و دریافت آرامش دراین محیط باشد. برای این منظور باید به اصول مشخصی دقت شود.

به عنوان مثال رنگ دیوارها قادرند به خوبی انرژی های لازم را به افراد منتقل کرده و تعادل را در فضای اتاق ایجاد کنند. یا آن که تابلو و استیکرهایی که در اتاق خواب به کار گرفته می شود، می توانند فضای بی روح و یکنواخت اتاق را دلنشین و زیبا کنند. هر چند که می بایست از آن ها متناسب با اندازه و رنگ و طراحی اتاق خواب استفاده نمود.

انتخاب تابلوهایی بزرگ جهت اتاق خواب

هنگامی که تابلوهایی بزرگ تر از اندازه معمول استفاده می کنید، بایستی قبل از آن به محل قرارگیری تابلو نیز به خوبی بیاندیشید. این نوع از تابلوها عمدتا دارای طول و عرضی بیشتر از یکصد و پنجاه سانتی متر بوده و در حالت های مختلفی نصب می شوند.

این نوع از تابلوها که به تابلوهای دکوراتیو نیز شناخته می شوند، گاهی روی دیوار نصب شده و یا به آن تکیه داده می شوند که در این حالت در چیدمان اتاق نیز نقش خواهند داشت. تابلوهای بزرگ، می توانند تاثیر زیادی در محیط داخلی اتاق خواب داشته باشند و نکته مهم تر آن است که در اتاق خواب هایی با اندازه کوچک، کارآمد نخواهند بود، زیرا می توانند فضای اتاق را شلوغ و نافرم نشان دهند.

شاید توجه به این نکته نیز بسیار مهم باشد که تابلویی که انتخاب می کنید، تناسب ابعادی با دیواری که روی آن نصب می شود، داشته باشد. به عنوان مثال هنگامی که تابلویی با اندازه کوچک را روی دیواری بزرگ نصب می کنید، به کل تمامی تناسب محیط را در هم ریخته اید.

هنگامی که می خواهید از چندین تابلو در اتاق خواب و روی یک دیوار استفاده کنید، لازم است که چیدمان مناسب و متوازنی را برای نصب و قرار گرفتن آن ها بر روی دیوار منظور کنید. استفاده از طرح های قرینه می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای این محیط باشد. از دو طرح و نقش متفاوت استفاده کرده و در دو سوی سرویس خواب نصب می کنید.
در کنار آن ارتفاعی که برای نصب تابلوها باید در نظر گرفته شود نیز اهمیت دارد. ارتفاع مناسب برای این کار، به طور معمول، قد انسان منظور می شود. این در حالتی است که هنگامی که فرد روبروی تابلو می ایستد، بتواند به راحتی تابلو را مقابل صورت خود، نگاه کند.
پس هنگام خرید تابلو حتما به این موضوع دقت کنید.

سایز استاندارد شده تابلوها

در هر صورت به خاطر داشته باشید که تابلو به اندازه های متفاوتی قابل تهیه است و شما لازم است که متناسب با ابعاد دیوار اتاق خواب و سرویس خواب خود ان را انتخاب نمایید. توصیه می شود که هنگام خرید تابلو برای اتاق خواب، از تابلوهایی با عرض زیاد استفاده نکنید.

تصمیم ندارید که تمامی اتاق خواب را با یک تابلو دیواری بپوشانید؟ می توانید قبل از انتخاب آن ها با طراحان داخلی نیز مشورت داشته باشید تا تابلویی هماهنگ با دیگر لوازم تهیه کنید. در صورتی که اندازه مناسبی برای تابلو را انتخاب نکنید، باعث خواهید شد، فضای اتاق بهم ریخته و ناهماهنگ به نظر آید. به عنوان مثال استفاده از یک تابلوی کوچک در کنار تخت خواب نمی تواند تصویری زیبا را ایجاد کند.

به نظر می آید اگر از یک تابلوی مناسب برای اتاق خواب استفاده کنید، بیشتر تاثیرگذار خواهد بود تا چندین تابلو را در کنار هم و به شکلی شلوغ قرار دهید. اغلب اوقات سادگی، زیبایی را بیشتر نشان خواهد داد.

پیشنهاد می کنیم سری به صفحه تابلو فانتزی ها هم بزنید.

اندازه تابلوها به صورت استاندارد شده به شرح ذیل می باشد :
1-برای محیط های که از پانزده متر مربع کوچکتر بوده و یا فضای راهروها، تابلوهایی با اندازه 80*60 و یا 100*40 مناسب هستند.
2-برای فضاهایی بزرگ تر که دارای طول اتاق بیشتر از سه متر است ، تابلوهایی با اندازه 200*80 مناسب می باشند.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها