چه تابلویی برای اتاق خواب مناسب است؟

چه تابلویی برای اتاق خواب مناسب است؟

چه تابلویی برای اتاق خواب مناسب است؟

خواب یکی از ضروری ترین نیازهای انسان ها است. براساس تحقیقات، افرادی که خواب با آرامشی دارند، به همان میزان از سلامتی بالاتری برخوردار هستند. در نتیجه هم از نظر روحی و هم جسمی در وضعیت مطلوب تری قرار دارد. بهبود وضعیت یادگیری و حافظه، بالا بردن ایمنی بدن، بهبود وضعیت خلق و خو و رضایت از زندگی، تنها برخی از فواید داشتن خواب با آرامش است.

اگر از تشویش های زندگی پرهیاهوی این روزها خسته شده اید، نیازی به مراجعه به پزشک ندارید. راه کار ساده تر از چیزی است که تصور کنید. برای اینکه بتوانید شادی و نشاط روزانه خود را به دست آورید، باید به یک قسمت از خانه خود که همان اتاق خواب است توجه بیشتری نمایید. همین حالا دست به کار شوید و با ایده های مختلف که یکی از آن ها نصب تابلوهای مناسب اتاق خواب است، جریانی تازه در روح خانه خود ایجاد کنید.

این بر همگان روشن است که اتاق خواب محیطی است که در آن می توان دور از هیاهوی روزانه، دمی را به استراحت گذرانده و آرامش دوباره ای را به جان و روح بخشید. در هر خانه ای سبک طراحی اتاق خواب می تواند سلیقه و علاقه مندی افراد آن خانه را به نمایش بگذارد، هرچند که برخی از طراحی ها نیازمند فضای و محیط اتاق خواب است.

جالب این است که می توان با کمترین تغییرات، اتاق خوابی کسل کننده را به فضایی لوکس و دلنشین تبدیل کرد. استفاده از نورپردازی ها، تابلوهای نقاشی و رنگ های آرامش بخش از جمله موارد تاثیرگذار خواهد بود.

برای داشتن اتاق خوابی زیبا و از همه مهم تر آرامش بخش لازم نیست هزینه زیادی کنید، بلکه می توانید صرفا با انتخاب تابلوهایی مناسب اتاق خواب یک فضای بی نظیر برای خود ایجاد کنید. پس اگر در پی یافتن بهترین تابلوهای مناسب برای اتاق خواب هستید با ما همراه شوید.

تابلو های مناسب اتاق خواب

حال ببینیم چه تابلویی برای اتاق خواب مناسب است . با توجه به این که اتاق خواب در محیط داخلی منازل، بخش مهمی محسوب شده و به عبارتی قلب آن و محل آرامش به شمار می آید، لذا می بایست تمامی طراحی های انجام شده نیز در راستای ایجاد خوابی راحت و دریافت آرامش دراین محیط باشد. برای این منظور باید به اصول مشخصی دقت شود.

به عنوان مثال رنگ دیوارها قادرند به خوبی انرژی های لازم را به افراد منتقل کرده و تعادل را در فضای اتاق ایجاد کنند. یا آن که تابلو و استیکرهایی که در اتاق خواب به کار گرفته می شود، می توانند فضای بی روح و یکنواخت اتاق را دلنشین و زیبا کنند. هر چند که می بایست از آن ها متناسب با اندازه و رنگ و طراحی اتاق خواب استفاده نمود.

فاکتورهای مهم انتخاب تابلوهای مناسب برای اتاق خواب

دیوارهای اتاق خواب با دیوارهای سایر نقاط خانه متفاوت است. پس برای زیبا شدن آن باید تابلوهای مناسب برای اتاق خواب را انتخاب کنیم. انتخاب تابلو اگر با در نظر گرفتن اسلوب های مخصوص به خود باشد، قطعاً تاثیر زیادی در دکوراسیون اتاق خواب و ایجاد آرامش در این فضا به همراه خواهد داشت. در ادامه به مهمترین نکته های انتخاب تابلو مدرن مناسب برای اتاق خواب اشاره می کنیم.

1. تابلو مناسب برای اتاق خواب

تابلو مناسب برای اتاق خواب افراد در سنین مختلف متفاوت است. جنسیت و سن یکی از مهم ترین ملاک ها برای این انتخاب است:

تابلوهای مناسب برای اتاق خواب کودک

تابلوهای مناسب برای اتاق خواب کودک می تواند نقاشی و یا کاردستی ای از کودکتان باشد که آن را قاب کرده اید. همچنین تابلوی شخصیت های کارتونی محبوب فرزندتان، طرح های فانتزی کودکانه، تصویر حیوانات مورد علاقه می تواند انتخاب های دیگر شما باشد.

می توانید انواع تابلوهای مناسب برای اتاق کودکتان را در اینجا مشاهده کنید.

 

برای دیدن تابلوهای بیشتر و خرید روی لینک تابلو اتاق کودک کلیک کنید.

تابلوهای مناسب برای اتاق خواب نوجوان دختر و پسر

اگر قصد نصب تابلو مناسب برای اتاق خواب فرزند نوجوان خود را دارید، انتخابتان باید متفاوت تر باشد. برای این انتخاب سعی کنید از تابلوهایی کمک بگیرید که علاوه بر زیبا کردن اتاق، انتقال دهنده انرژی های مثبت باشد. برای مثال اگر پسر نوجوان  شما علاقه مند به فوتبال است و در رویاهای خود به فوتبالیست شدن می اندیشد، یکی از تابلوهای مناسب برای اتاق خواب چنین فردی تصویری از اسطوره مورد علاقه او است. و یا اگر علاقه‌مند به نجوم است، می توانید یک تابلوی زیبا و طبیعی از کهکشان ها و ستارها بر روی دیوار نصب

کنید تا فرزند شما با هر بار نگریستن به آن برای رسیدن به خواسته خود بیش از بیش تلاش کند.

 

برای خرید و دیدن بقیه تابلو دخترانه کلیک کنید.

 

برای خرید و دیدن بقیه تابلو پسرانه کلیک کنید.

 

تابلوهای مناسب برای اتاق خواب زوج های جوان

برای اتاق خواب زوج های جوان نیز باز باید انتخاب دیگری داشت. تابلوهای مناسب برای اتاق خواب این دسته از افراد نیز متفاوت است. تابلو مناسب برای اتاق خواب زوج ها باید منعکس کننده احساسات خوب برای آن ها باشد. تابلوهایی که با تماشای آن ها خاطرات زیبایی به ذهن تداعی شود. تابلوهای مناسب برای اتاق خواب این دسته از افراد، می تواند تابلویی زیبا از عروسی آن ها و یا چندین تابلو کوچکِ دو نفره و یا اینکه تابلو نقاشی که در آن از رنگ های ترکیبی زیبا استفاده شده باشد.

برای دیدن بقیه تابلوهای عاشقانه کلیک کنید.

2. تناسب تابلو با دکوراسیون اتاق

از دیگر مؤلفه های ضروری که برای انتخاب تابلوهای مناسب برای اتاق خواب باید به آن توجه کرد، همخوانی تابلو انتخابی با دکوراسیون اتاق خواب است. شاید در ابتدا پیدا کردن تابلو مناسب با اتاق خواب کمی سخت به نظر برسد، ولی خب به این سختی هم که فکر می کنید نیست. اگر اتاق خواب شما محیطی ساده دارد و با رنگ های روش تزئین شده، می توانید با انتخاب تابلویی که یک نقاشی ساده دارد و یا اینکه در آن از رنگ های روشن و یک نواختی استفاده شده، اتاق خود را زیباتر کنید. از ایده های دیگر برای رعایت تناسب تابلوهای مناسب برای اتاق خواب این است که در تابلوی انتخابی خود به این نکته دقت کنید که رنگ های موجود در آن از رنگ های استفاده شده در روتختی، پرده و … باشد.

3. سایز تابلو

سایز تابلو نیز مانند سایر موارد گفته شده یکی از بدیهی ترین و ضروری ترین نکاتی است که برای انتخاب تابلوهای مناسب برای اتاق خواب باید به آن توجه کرد. شاید شما یک تابلوی بی نظیر و زیبا داشته باشید، ولی اگر سایز آن مناسب دیوار اتاق خوابتان نباشد، زیبایی آن به چشم نخواهد آمد. پس در انتخاب تابلو سایز تابلو را مدنظر قرار دهید. معمولاً عرض و ارتفاع تابلوهای مناسب برای اتاق خواب بیش از 150 سانتی متر است. به همین دلیل سعی کنید که تابلوهای خیلی عریض خریداری نکنید. عریض بودن تابلوها فضای اتاق را بیش از حد شلوغ می کند. شلوغ شدن اتاق خواب نیز از آرامش محیط خواب می کاهد.

انتخاب تابلوهایی بزرگ برای اتاق خواب

هنگامی که تابلوهایی بزرگ تر از اندازه معمول استفاده می کنید، بایستی قبل از آن به محل قرارگیری تابلو نیز به خوبی بیاندیشید. این نوع از تابلوها عمدتا دارای طول و عرضی بیشتر از یکصد و پنجاه سانتی متر بوده و در حالت های مختلفی نصب می شوند.

این نوع از تابلوها که به تابلو دکوراتیو نیز شناخته می شوند، گاهی روی دیوار نصب شده و یا به آن تکیه داده می شوند که در این حالت در چیدمان اتاق نیز نقش خواهند داشت. تابلوهای بزرگ، می توانند تاثیر زیادی در محیط داخلی اتاق خواب داشته باشند و نکته مهم تر آن است که در اتاق خواب هایی با اندازه کوچک، کارآمد نخواهند بود، زیرا می توانند فضای اتاق را شلوغ و نافرم نشان دهند.

شاید توجه به این نکته نیز بسیار مهم باشد که تابلویی که انتخاب می کنید، تناسب ابعادی با دیواری که روی آن نصب می شود، داشته باشد. به عنوان مثال هنگامی که تابلویی با اندازه کوچک را روی دیواری بزرگ نصب می کنید، به کل تمامی تناسب محیط را در هم ریخته اید.

هنگامی که می خواهید از چندین تابلو در اتاق خواب و روی یک دیوار استفاده کنید، لازم است که چیدمان مناسب و متوازنی را برای نصب و قرار گرفتن آن ها بر روی دیوار منظور کنید. استفاده از طرح های قرینه می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای این محیط باشد. از دو طرح و نقش متفاوت استفاده کرده و در دو سوی سرویس خواب نصب می کنید.
در کنار آن ارتفاعی که برای نصب تابلوها باید در نظر گرفته شود نیز اهمیت دارد. ارتفاع مناسب برای این کار، به طور معمول، قد انسان منظور می شود. این در حالتی است که هنگامی که فرد روبروی تابلو می ایستد، بتواند به راحتی تابلو را مقابل صورت خود، نگاه کند.
پس هنگام خرید تابلو حتما به این موضوع دقت کنید.

سایز استاندارد شده تابلوها

در هر صورت به خاطر داشته باشید که تابلو به اندازه های متفاوتی قابل تهیه است و شما لازم است که متناسب با ابعاد دیوار اتاق خواب و سرویس خواب خود ان را انتخاب نمایید. توصیه می شود که هنگام خرید تابلو برای اتاق خواب، از تابلوهایی با عرض زیاد استفاده نکنید.

تصمیم ندارید که تمامی اتاق خواب را با یک تابلو دیواری بپوشانید؟ می توانید قبل از انتخاب آن ها با طراحان داخلی نیز مشورت داشته باشید تا تابلویی هماهنگ با دیگر لوازم تهیه کنید. در صورتی که اندازه مناسبی برای تابلو را انتخاب نکنید، باعث خواهید شد، فضای اتاق بهم ریخته و ناهماهنگ به نظر آید. به عنوان مثال استفاده از یک تابلوی کوچک در کنار تخت خواب نمی تواند تصویری زیبا را ایجاد کند.

به نظر می آید اگر از یک تابلوی مناسب برای اتاق خواب استفاده کنید، بیشتر تاثیرگذار خواهد بود تا چندین تابلو را در کنار هم و به شکلی شلوغ قرار دهید. اغلب اوقات سادگی، زیبایی را بیشتر نشان خواهد داد.

اندازه تابلوها به صورت استاندارد شده به شرح ذیل می باشد :
1-برای محیط های که از پانزده متر مربع کوچکتر بوده و یا فضای راهروها، تابلوهایی با اندازه 80*60 و یا 100*40 مناسب هستند.
2-برای فضاهایی بزرگ تر که دارای طول اتاق بیشتر از سه متر است ، تابلوهایی با اندازه 200*80 مناسب می باشند.

نظرات (2)

morteza-irandoust

سلام، وقت بخیر.
در تاریخ 99/11/28 سفارش خرید یک عدد تابلو، به شماره سفارش: 7438# و به کد رهگیری: 24262214401 داده ام. لطفا اعلام بفرمایید، در چه تاریخی این تابلو را دریافت خواهم کرد؟
با تشکر

    vatandost

    سلام ارسال شده توسط تیپاکس
    تا اخر هفته دستتونه

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها