چه تابلویی بخریم؟ راهنما خرید تابلو دکوراتیو برای منزل و محل کار

چه تابلویی بخریم؟

چه تابلویی بخریم؟ راهنما خرید تابلو دکوراتیو برای منزل و محل کار

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده است که گاهی با دیدن داخلی خیلی از خانه ها و یا حتی محیط های اداری و کاری برای لحظه ای به فکر فرو رفته اید. در چنین مواقعی آنچه که ذهن شما را درگیر کرده است چه بوده است؟ اجازه دهید من بگویم. در این چنین مواقعی با خود می گویید، راز جذابیت و زیبایی این محیط ساده در چیست؟

گاهی برخی از افراد معمولی که چه بسا تخصص چندانی هم در دکوراسیون داخلی ندارند با تزئین محیط خود قادرند که در لحظات ابتدایی نظرات بسیاری جلب کنند. حتما در مواجهه با چنین موقعیت هایی در فضای پیش روی شما، یک یا چند تابلو نیز وجود داشته است. اگر این گونه است که خب، باید بگویم یکی از رمزهای موفقیت این افراد کشف شد. این گونه جلب توجه هایی که شما را به خود جذب می کند، به اقدام هوشمندانه چنین افرادی در زمان خرید تابلو برمی گردد. تابلو یکی از اصلی ترین و در عین حال پرکاربرد ترین وسایل تزئینی است. استفاده از تابلو نه در منزل و نه در محل کار هیچ محدودیتی ندارد. در هر دوی این مکان ها برای زیباتر شدن محیط می توان از تابلو مناسب استفاده کرد. اما این کار، نیاز به کمی مطالعه و آگاهی در انتخاب تابلوی مناسب دارید.

اگر این روزها قصد دارید با کمترین هزینه یک تغییر چشمگیر و محسوس در دکوراسیون خود ایجاد کنید بهتر است که در فکر خرید تابلو باشید. برای اینکه بتوانید تابلویی زیبا با تمام استاندارهای موجود را خریداری کنید مطالعه این مقاله (چه تابلویی بخریم؟) قطعاً کمک زیادی به شما در این خصوص خواهد کرد. پس با افتخار همراه شما هستیم.

انواع تابلوها

قبل از هر اقدامی برای خرید تابلو ضروری است که در مورد انواع مختلف تابلوها اطلاعات کسب کرد. در حال حاضر تابلوها از تنوع های بسیار بالایی برخوردار هستند. تنوع بالای تابلوها این امکان را به افراد داده است که مطابق با هر سلیقه ای تابلوی منحصر به فرد خود را پیدا کنند. برخی از مهم ترین انواع مختلف تابلوها شامل:

1- تابلو خطاطی

تابلو عشق را گوهر ز کانی دیگر است. مرغ عشق از آشیانی دیگر است تابلو خطاطی چه تابلویی بخریم

تابلو خطاطی یکی از بهترین محصولات برای دکوراسیون به شمار می آید. این تابلوها از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. در صورتی که خواستار داشتن یک فضایی سنتی هستید می توانید از تابلوهای خط کمک بگیرید. محتوای این تابلوها بیشتر شعرهای شاعران معروف همچون مولوی، حافظ، سعدی و یا آیات مبارک قرآن کریم است. این قبیل تابلو ها بیشتر به خط نستعلیق و یا نستعلیق شکسته نوشته می شوند.

2- تابلو دکوراتیو

چه تابلویی بخریم / تابلو دکوراتیو

یکی از زیباترین تابلوها که جذابیت فوق العاده بالایی دارد تابلو دکوراتیو است. این تابلو ها توسط گرافیست ها طراحی می شوند. تابلوهای دکوراتیو را هم بر روی کاغذ چاپ می کنند و هم بر روی پارچه کنواس (نوعی پارچه که دارای بافت ریز، نامنظم و پراکنده است. جنس آن نیز از پنبه و کتان است). این تابلوها در عین سادگی تأثیر زیادی بر روحیه دارند. این تابلوها در انواع مختلف چند تکه و یک تکه وجود دارند.

3- تابلو سنتی

تابلوهای سنتی نیز یکی دیگر از تابلوهای زیبا و پر طرفدار هستند. از این نوع تابلوها بیشتر برای استفاده در منزل مناسب هستند. تابلوهای سنتی با ایجاد حس نوستالژی حال و هوایی خاص به محیط می بخشند.

4- تابلو سلطنتی

تابلوهای سلطنتی سبک خاصی از تابلوها هستند. این تابلوها بیشتر برای دکوراسیون سلطنتی مناسب است. تابلوهای سلطنتی مکمل دکوراسیون شما هستند و تاثیر مطلوبی بر محیط شما می گذارند. محتوای این تابلوها بیشتر بیانگر یک تصویر قدیمی از پادشاهی سلطنت های مختلف است.

5- تابلو نقاشی

تابلو نقاشی ، تابلوهایی جذاب هستند که هنر و زیبایی را یک جا جمع کرده اند. این تابلوها در عین سادگی حس هایی ناب و تازه را انتقال می کنند. حسی که جریان آن در محیط می تواند آرامشی بی حد و حصر را برای شما به ارمغان آورد. تابلوهای نقاشی هنر دست و فکر افراد با ذوقی است که ساعت ها بر روی آن زمان صرف کرده اند. این نوع تابلوها برای دکوراسیون های کلاسیک و مدرن یک انتخاب مناسب به شمار می رود.

انواع تابلوهای فوق، جزء رایج ترین انواع هستند. علاوه بر این ها انواع مختلف دیگری نیز وجود دارد که بسته به سبک و علاقه می توانید آن ها را خریداری نمایید.

چرا تابلو می خرید؟

درست است که هدف اصلی شما قصد ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی است. اما اهداف فرعی شما نیز خیلی مهم است. پس در ابتدا لازم است که مشخص کنید که قصد خرید تابلو برای منزل را دارید و یا محل کار. اگر خواستار تغییر دکوراسیون منزل هستید خب  این تابلو را در کدام قسمت خانه خود قرار است نصب کنید. اتاق خواب؟ سالن پذیرایی؟ راهرو؟

حتی ممکن است که هدف اصلی شما از این کار برای زیباتر کردن دکوراسیون داخلی نباشد. شاید بخواهید به صورت عمده تابلو خریداری کنید و در صدد ایجاد کسب و کار هستید. پس گام اول این است که هدف خود را مشخص کنید.

  • خرید تابلو برای منزل

به کمک یک یا چند تابلو ساده به راحتی می توانید محیط خانه خود را زیباتر نمایید. حتی به کمک این ابزار پرکاربرد می توانید حال و هوایی تازه و نو به منزل خود بدهید. به همین دلیل لازم است که در انتخاب تابلو دقت کنید. دقت در این انتخاب نیاز به تخصص آن چنانی ندارد. فقط کافی است که نکته های ظریفی را برای خود یادآوری کنید.

تناسب در سبک تابلو و دکوراسیون

بهتر است بدانید که تابلو مناسب برای هر دکوراسیونی منحصر به فرد است. بسته به این که سبک دکوراسیون شما چگونه است انتخاب شما متنوع خواهد شد. تابلو مناسب برای دکوراسیون سلطنتی، تابلوی سلطنتی است. تابلو مناسب برای دکوراسیون مدرن، بسته به نوع تزئین منزل یکی از انواع تابلوهای دکوراتیو، تابلو مدرن ، کلاسیک، هنری، تابلو چند تکه ، برجسته و … است. در واقع تابلو انتخابی شما باید با سبک کلی منزلتان یکی باشد. اگر به این تناسب توجه نکنید بدون شک هیچ گونه زیبایی از تابلو دریافت نخواهید کرد. حتی اگر گران‌ترین تابلو را هم خریداری کرده باشید!

تناسب در رنگ سایر وسایل

از دیگر اصول مهم که باید در خرید تابلو به آن توجه شود، رنگ تابلو است. قرار نیست رنگ تابلو دقیقا در راستای رنگ های موجود و استفاده شده در دکوراسیون داخلی باشد. ولی ضروری است که با رنگ های موجود، تناسب داشته باشد. رعایت تناسب هم کار سختی نیست و فقط کمی دقت لازم دارد. بهتر است که رنگ تابلو انتخابی شما با یک یا دو رنگ از رنگ های اصلی موجود در دکوراسیون هماهنگ باشد. در صورتی که به این نکته توجه کنید، حتی در صورت تغییر دکوراسیون نیز ناهماهنگی محسوسی از جانب تابلو حس نخواهید کرد.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها