تابلو چه رنگی بخریم؟ راهنما انتخاب رنگ تابلو

تابلو چه رنگی بخریم؟

تابلو چه رنگی بخریم؟ راهنما انتخاب رنگ تابلو

تابلو چه رنگی بخرم؟

استفاده از تابلوها برای تزئین دکوراسیون داخلی یکی از بهترین انتخاب ها است. به کمک تابلو ها می توان به دیوارهای خالی، رنگ و رویی تازه بخشید. همچنین می توان از تابلوها برای ایجاد حس و حالی خوب در فضای منزل و محیط کار کمک گرفت. برای انتخاب بهترین تابلو پارامترهای مختلفی وجود دارد. معیارهایی مانند سبک دکوراسیون، نوع و سن و سال مخاطب، فضای مدنظر و … . در کنار این معیارها، یکی از مهم ترین مؤلفه هایی که حتماً شما هم به آن فکر کرده اید چگونگی انتخاب رنگ تابلو است.

نکات ضروری برای انتخاب رنگ تابلو

قطعاً شما نیز به این نکته رسیده اید که الزاما به گرانی تابلو ارتباطی ندارد. می توان با در نظر گرفتن نکته هایی ساده که یکی از آن ها دقت در انتخاب رنگ تابلو است، محیطی شیک، جذاب و در عین حال مخاطب پسند داشت.

در صورتی که قصد خرید تابلو دارید، ولی هنوز در خصوص رنگ آن به نتیجه رسیده اید، می توانید با مطالعه این مطلب کوتاه انتخابی بی نظیر داشته باشید. پس برای این انتخاب مهم با ما همراه شوید.

اهمیت رنگ تابلو

خیلی از افراد به هنگام خرید تابلو، قبل از هر چیزی به دنبال آن هستند که رنگ تابلو انتخابی را با سایر وسایل موجود در فضای منزل خود هماهنگ کنند. اما بهتر است بدانید که هماهنگ کردن رنگ تابلو، تنها روش برای انتخاب رنگ تابلو نیست. گاهی اقتضای محیط و محتوای ارائه شده در تابلو ایجاب می کند که رنگ تابلو دقیقا متضاد با سایر وسایل موجود در دکوراسیون انتخاب شود. گاهی نیز زیبایی تابلوی انتخابی تنها در این است که از تنها از دو رنگ سیاه و سفید تشکیل شده باشد. در حالت کلی چیزی که برای انتخاب رنگ تابلو باید به آن توجه کنید این است که سعی کنید، رنگ انتخابی مکمل فضای مدنظر شما باشد.

توجه به روانشناسی رنگ ها

قبل از هر گونه اقدامی در خصوص رنگ تابلو بهتر است که کمی در مورد روانشناسی رنگ ها اطلاعات به دست آورید. رنگ ها تأثیرات مستقیمی بر احساسات و ایجاد حس های مثبت و منفی در زندگی دارند. به نحوی که با پی بردن به رنگ های مورد علاقه افراد به راحتی می توان به شناختی صحیح در خصوص آن ها دست یافت. پس بهتر است که رنگ هایی را انتخاب نمایید که شما را در داشتن احساسات مثبت یاری کنند. رنگ هایی که با نگریستن به آن ها به صورت ناخودآگاه شما را در راستای زندگی مطلوب قرار دهد.

توجه به فریم تابلو ها

در هنگام خرید تابلو یکی از ضروری ترین نکاتی که باید به آن توجه شود این است که در رنگ فریم (قاب) تابلو ها دقت کنید. شاید شما به سختی بتوانید رنگ داخل تابلو را با دکوراسیون خود هماهنگ کنید؛ ولی قطعا به راحتی می توانید فریم تابلو انتخابی خود را با وسایل خود هماهنگ انتخاب نمایید. برای این کار سعی کنید که فریم انتخابی تابلو مورد علاقه شما حداقل با یک یا دو رنگ اصلی موجود در دکوراسیون هماهنگ باشد.

با این حال دقیقا لازم نیست که هم رنگ وسایل شما باشند، بلکه رعایت تناسب در این خصوص کافی است. در چنین صورتی حتی اگر بعد از مدتی دکوراسیون خود را تغییر دهید، باز هم تابلو شما با سایر وسایل هماهنگ خواهد بود. همچنین اگر در دکوراسیون خود از چندین تابلو انتخاب استفاده می کنید، بهتر است که رنگ آن ها از رنگ های نزدیک به هم باشد و یا اینکه همه آن ها یک رنگ انتخاب شوند.

خلاق باشید

با همه نکات گفته شده برای  انتخاب رنگ تابلو از خلاقیت غافل نشوید. خلاقیت علاوه بر اینکه حس خوبی به شما می دهد، تأثیر چشمگیری نیز در جذب مخاطب دارد. نوع خلاقیت شما بستگی به روحیات و تفکرات شما دارد. ولی سعی کنید خلاقیت هایی مخاطب پسند داشته باشید.

توجه به علاقه مندی ها

یکی از معیارهای اصلی در زمان خرید و انتخاب رنگ تابلو قطعا علاقه شما است. فرقی نمی کند که تابلو انتخابی شما ارزان باشد یا گران قیمت. حتی چندان مهم نیست که طول و عرض آن چه سایزی دارد. بلکه مهم این است که محتوا و رنگ تابلوی انتخابی شما، دلخواهتان باشد. اگر به رنگ تابلو علاقه دارید، حتما آن را بخرید و شک نکنید که زیبایی آن در چشم شما هر روز بیشتر از قبل خواهد بود.

توجه به رنگ دیوارها

بعد از خرید تابلو در 90 درصد مواقع می خواهید آن را بر روی دیوار نصب کنید. خب پس بهتر است که رنگ تابلو و دیوار با یک دیگر متناسب باشند. منظور از تناسب در این قسمت هرگز به معنای یک دست بودن رنگ این دو نیست. بلکه منظور این است که رنگ تابلو و دیوار مورد نظر بهتر است که در تضاد با یک دیگر باشند.

اگر دیوار شما سفید یا خاکستری است، پس هرگز به سمت انتخاب تابلوهایی که زمینه روشن دارند نروید. این نکته در خصوص تابلو مدرن حتما باید رعایت شود. در صورتی که رنگ دیوار شما طوسی است، رنگ مناسب تابلو انتخابی شما می تواند صورتی باشد. یا اگر رنگ دیوار شما سبز است، رنگ تابلو مناسب دیوار شما، قرمز روشن می تواند باشد. با انتخاب رنگ های مکمل دیوار و تابلو شما به راحتی می توانید، دیوار و تابلو نصب شده بر روی آن را به مرکز توجه خانه تبدیل کنید.

حوصله به خرج دهید

برای انتخاب رنگ تابلو بهتر است که عجولانه عمل نکنید و با حوصله این کار را انجام دهید. قرار است تابلو انتخابی شما جریان تازه ای در فضای منزل ایجاد کند. پس لازم و حتی ضروری است که با حوصله این کار را انجام دهید. برای اینکه از تنوع رنگ ها و طرح های موجود برای تابلو ها مطلع شوید، بدون نیاز به حضور فیزیکی در بازار، می توانید به صورت آنلاین از هیوا گالری زیباترین رنگ دلخواه و یا طرح مدنظر خود را انتخاب کنید و بعد به راحتی آن را سفارش دهید.

سخن پایانی

تابلوها احساس نهفته درونشان را درون فضایی که قرار دارند منتشر می کنند. تابلوها ممکن است ساعت ها نگاه و یا حتی فکر مخاطبان خود را درگیر کنند. به همین دلیل لازم است که در رنگ آن ها نیز دقت شود. هدف این مطلب بیان نکات اساسی برای انتخاب رنگ تابلو بود. امیدوارم که مطالب ذکر شده برای شما مفید باشد. در صورتی که ایده خاصی در خصوص انتخاب رنگ تابلو مدنظر شما است و یا اینکه اگر رنگ تابلو انتخابی شما نظر افراد زیادی را به خود جلب کرده است، می توانید نظرات و تجربه های خود را با ما در میان بگذارید. ما مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما هستیم.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها